Auteursbond steunt oproep Nederlandse redacties: Journalisten in Gaza moeten veilig hun werk kunnen doen

12 juni 2025

Schrijvers en journalisten in Gaza doen hun werk met levensgevaar. Zij zijn een doelwit voor het Israëlische leger. Minstens 17 journalisten werden doelbewust vermoord, zoals aangetoond door het Committee to Protect Journalists. Daarmee ligt de verspreiding en toegang tot informatie direct onder vuur.

In een open brief aan demissionair minister Veldkamp van Buitenlandse Zaken eisen Nederlandse journalisten van 45 media dat Nederland ‘alles in het werk stelt’ om te voorkomen dat journalisten in Gaza en op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever nog langer doelwit zijn van Israëlisch geweld.

De Auteursbond komt op voor het vrije woord in samenwerking met verwante organisaties in binnen- en buitenland. Wij scharen ons achter de oproep aan de Nederlandse regering en tonen ons solidair met onze vakgenoten in Gaza.

> Lees de open brief